Kas yra čipavimas, kaip jis atliekamas, kokia jo teikiama nauda – šiame straipsnyje sužinosite atsakymus į šiuos ir kitus aktualius klausimus. Kreipdamiesi į veterinarus sulauksite pagalbos tada, kai Jūsų augintiniui ji yra labiausiai reikalinga, todėl nepraleiskite progos ir pasinaudokite daug patirties turinčių veterinarų paslaugomis.

Čipavimo procedūros augintiniams

Čipuoti gyvūną yra ne tik labai naudinga, tačiau ir būtina, kadangi tai būtina naminio gyvūno laikymo sąlyga pagal ES įstatymus. Čipuotas gyvūnas turi savo identifikacinį numerį, todėl taip lengvai nepasimes, dingus gyvūnui jį bus daug lengviau atrasti. 

Mikročipai taip pat padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą, suteikia daugybę svarbios informacijos apie augintinį. Prilietus čipuotą vietą su specialiu skaitytuvu, ekrane matomas to gyvūno identifikacinis numeris. Atlikus čipavimą patogiau kaupiama informacija apie ligas, kuri randama specialioje duomenų bazėje, todėl veterinaras gali dar paprasčiau atlikti savo darbą.

Kaip vykdomos čipavimo procedūros? Nereikia nieko daugiau, kaip tik suleisti mikroschemą specialia injekcine adata. Ta mikroschema yra mažutė, todėl gyvūnas jos nepajunta ir ji niekaip netrukdo jam gyventi. Mažytis adatos dūris – ir viskas. Procedūra yra greita ir paprasta, o jos teikiama nauda didžiulė ir išlieka visą augintinio gyvenimą.

Nepamirškite pasirūpinti savo augintinių čipavimu. Greitas, neskausmingas ir patikimas gyvūnų čipavimas pas specialistus profesionalioje veterinarijos klinikoje!