Nors dažnai galima išgirsti sakant, kad gėles verta dovanoti ir be jokios progos, vis tik reikia pripažinti, kad šio sprendimo populiarumas išauga būtent tam tikrų švenčių metu. Tad, ką dovanoti? Žinoma, daug kas priklauso nuo dovanojančio asmens įsitikinimų bei gėles gausiančio asmenų pomėgių, tačiau nepamirškime, kad egzistuoja ir tam  tikros rekomendacijos. Taigi, pats metas pasidomėti, kokia gėlių puokštė yra tinkamiausia tam tikra proga.

Šv. Valentino dienos proga dažniausiai dovanojamos raudonos spalvos gėles, tačiau reikėtų nepamiršti, kad ir kiti variantai gali būti tinkami, pavyzdžiui, vyšnių ar rožinės spalvos gėlės taip pat puikiai tiks. 

Kovo – 8 – oji – ne tik Moters diena, bet ir priminimas, kad jau tikrai  įsibėgėjo pavasaris. Taigi, ta proga į gyvenimą verta įsileisti kuo daugiau spalvų, o labiausiai tiks pavasariškų, sodrių bei gaivių spalvų puokštė – geltonos, oranžinės, žalios.

Vaiko gimimas – taip ar svarbi proga, kad gėlių puokštė gali tapti puikia dovana. Vis tik, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad mergaitės gimimo atveju puikiu pasirinkimu tampa iš baldų bei rožinių spalvų  gėlių sukurta puokštė. Tuo tarpu berniuko gimimo atveju, reikėtų dovanoti iš baltų bei melsvos spalvos gėlių sukurtą puokštę.

Jei gėlių puokštę planuojate dovanoti gimimo dienos proga, tokiu atveju, puikiai tiks du variantai – galite dovanoti žmogaus, švenčiančio gimimo dieną, mylimiausias gėles arba pasirinkti sezonines, kurios atspindėtų tą metų laiką, kuomet ir vyksta šventė.

Vardadienio proga rekomenduojama dovanoti nedidelės apimties, kuklias gėlių puokštes. Puikiai tiks – varduvininko mėgstamiausios gėlės.

Jei planuojate asmenį pasveikinti su naujo gyvenimo pradžia ar sėkmingai baigtu projektu, o taip pat ir tokia proga, kaip parodos atidarymas; knygos pristatymas ir t.t., puikiai tiks modernaus stiliaus puokštė. Tai – didelė, masyvi bei prabangi puokštė, dažnai – asimetriškos formos;  gamybai neretai pasitelkiami ypač egzotiški augalai. 

Mažos puokštės  (iki 20 cm), puikiai tiks keliaujant į vaikų gimtadienį. 

Na, o, jei proga yra ypač oficiali, o renginio erdvė – dalykiška, tokiu atveju, reikėtų pirmenybę teikti vienspalvės gėlių puokštėms.