Ko gero kiekvienas bent kartą per visą savo gyvenimą yra matęs solidžiai atrodantį automobilį, važiuojantį miesto gatvėmis tamsintais automobilių stiklais. Lietuvos įstatymai leidžia piliečiams užtamsinti galinius stiklus, tačiau priekinio ir šoninių stiklų – jokiu būdu negalima. Visus stiklus tamsinti gali tik tie žmonės, kurie yra gavę specialiai išduotą leidimą ir paprastai tokie automobiliai yra dažnai naudojami policijos. Taip pat, seimo nariai, prezidentas ir svarbūs valstybės svečiai saugumo sumetimais yra vežiojami tik tokiais automobiliais, kurių stiklai yra užtamsinti.

 

Tamsinti automobilių stiklai yra ypač populiarūs tarp jaunesnių žmonių. Galima spėti, kad juos žavi tamsinti stiklai būtent dėl to, kad asocijuojasi su solidumu, tam tikru išskirtinumu ir statusu. Toks automobilio tiuningas taip pat suteikia jaunimui galimybę pasipuikuoti prieš draugus ir pasidžiaugti tuo, kad turi kažką išskirtinio. Visgi, automobilių stiklų tamsinimas nėra leidžiamas Lietuvoje, tad ir jaunimui belieka tik tyliai svajoti.

 

Visgi, svarbu paminėti tai, kad daugelyje užsienio šalių tokių draudimų langų tamsinimui kaip Lietuvoje nėra. Europoje yra daug šalių, kuriose leidžiama tamsinti priekinius šoninius mašinos stiklus. Sudėtinga įvardinti priežastį, dėl kurios Lietuvoje yra kitokie įstatymai, tačiau galima spėti, kad taip yra nuspręsta vairuotojų ir keleivių saugumo sumetimais. Svarbu laikytis įstatymų ir jiems paklusti.